ODKAZY

Co dělali skauti v létě 2008 Tisk článku  

CO DĚLALI SKAUTI V LÉTĚ 2008

Letošní léto měli jevíčské skautky a skauti opět bohatý program:

Několik starších členů oddílů v termínu 29. června - 13. července 2008 navštívilo partnerské oddíly ve francouzském Orléans a Olivet. Francouzští skauti nám tím opláceli zajištění společného táboření na našem tábořišti u Jimramova v r. 2006. Hlavním cílem naší cesty byla dohoda o společném česko-francouzsko-německém táboře skautů z partnerských regionů Pardubického kraje, který by se měl uskutečnit v roce 2011 v oblasti Baden-Würtemberska.

Starší skauti poté strávili 6 dní v archeosaknzenu Modrá u Velehradu, a to plně ve stylu obyvatel Velké Moravy 9. století – tj. bez veškerých vymožeností současnosti, jako jsou spacáky, karimatky, elektřina… v polozemnicích a pouze s tím, co tehdy bylo k dispozici.

Prvních 10 dní v srpnu následoval putovní tábor přes slovenské pohoří Polana. Po 2 dnech strávených u partnerského oddílu v Lučenci (prohlídka města, přijetí na radnici, výlet na Šomošku) následovala 120km dlouhá horská túra úchvatnou slovenskou přírodou.

Na akce pro starší členy oddílů navazovaly 2 tábory pro mladší, které proběhly v nedalekém Zadním Arnoštově, na tábořišti skautů z Mohelnice. Jednalo se o dívčí tábor ve stylu divokého západu a chlapecký tábor ve stylu středověkých rytířů.

Všechny výše uvedené akce se vydařily, za což patří dík i Městu Jevíčku, které nás podporuje, což nám mj. napomáhá k důstojné reprezentaci našeho krásného města!


Mgr. Petr Votroubek
 

Prázdninové akce jevíčských SKAUTŮ 2008
 

VYHLEDEJ
 
INFO
Dnes je: 18.červenec 2018
18 : 38 : 42
Dnes má svátek Drahomíra
ANKETA
Žádná anketa nebyla publikována.
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
© www.jevicko.cz a TH SOFT 2018
Všechna práva vyhrazena.
webdesign: |TH SOFT|
graphics: |Grafika Matys|
created by Jiří Trojan 01/2011