ODKAZY

Co dělali skauti v létě 2009 Tisk článku  

CO DĚLALI SKAUTI V LÉTĚ 2009

Opět po roce přináším pár informací o bohatém letním programu jevíčských skautek a skautů:

Vše začalo již v červnu, kdy za podpory Pardubického kraje proběhl na řece Sázavě VODÁCKÝ KURZ. Byl pořádán pod odborným dohledem 7. skautského vodáckého oddílu „Delfíni“ Mohelnice. Vodácký oddíl pro nás zajistil jak odbornou přípravu „na suchu“, tak základní vodácký výcvik a doprovod po celou dobu akce. Účastníci na kánoích sjížděli nejhezčí z českých řek – Sázavu, a to kaňonem plným známých trampských osad z Týnce nad Sázavou do Pikovic.

V červenci následoval PUTOVNÍ TÁBOR skautských oddílů z Jevíčka a Brněnce. Putovní tábor trval 8 dní - z toho 5 dní jsme věnovali intenzivnímu putování a ušli celkem 117km. Navštívili jsme tato významnější místa - Police nad Metují (muzeum „Merkur“) - Ostaš - Broumovské stěny - Supí koš – Hvězda - Broumov - Javoří hory - Ruprechtovský špičák (nejvyšší bod putovního tábora) - Meziměstí - Mirošovské stěny - Křížový vrch - Adršpach - Čáp - Teplické skály - Teplice nad Metuji...

Na přelomu července a srpna proběhl CHLAPECKÝ TÁBOR - Vesmírná odysea 2009. Za téma byli vybráni kosmonauti - pro inspiraci jsme si zašli k Červenému trpaslíku, Star Treku i k Hvězdným válkám. Naši malí hvězdní cestovatelé měli za úkol vrátit se z neznámé části vesmíru na planetu Zemi. Při strastiplném návratu jim vehementně pomáhal popletený počítač přezdívaný Kecálek. Čtyři družiny si musely sestavit kosmické lodě, vyrobit skafandry a prozkoumat nejneuvěřitelnější místa vesmíru. Bojovaly s přerostlými trpaslíky i lidožroutskými kupci a nachodili spoustu kilometrů v neprostupném terénu mimo tábořiště.

A nakonec v srpnu proběhl DÍVČÍ TÁBOR věnovaný tématu „Námořníci“. Skautky a světlušky si oděné do pravých námořnických triček vyzkoušely život mořských vlků. Věnovaly se vodáckým aktivitám a zažívaly dobrodružství při překonávání překážek na nejrůznějších exotických místech mořských končin.

Všechny výše uvedené akce se vydařily, za což patří dík i Městu Jevíčku, které nás dlouhodobě podporuje, což nám mj. napomáhá k důstojné reprezentaci našeho krásného města!

 
Mgr. Petr Votroubek
 

VYHLEDEJ
 
INFO
Dnes je: 16.červenec 2018
10 : 47 : 16
Dnes má svátek Luboš
ANKETA
Žádná anketa nebyla publikována.
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
© www.jevicko.cz a TH SOFT 2018
Všechna práva vyhrazena.
webdesign: |TH SOFT|
graphics: |Grafika Matys|
created by Jiří Trojan 01/2011