cze ger eng rus
ODKAZY

Co dělali skauti v létě 2010 Tisk článku  

PRÁZDNINOVÉ AKCE JEVÍČSKÝCH SKAUTSKÝCH ODDÍLŮ 2010

Léto 2010 bylo pro jevíčské skautky a skauty programově bohaté – splouvání řeky Ohře; návštěva italských partnerských oddílů Benátky + Ponderone a hlavně 3 běhy letních táborů, jichž se zúčastnilo celkem 58 dětí z Jevíčka, Moravské Třebové a Brněnce.

Zde je pár informací o jednotlivých akcích:

Vše začalo počátkem letních prázdnin vodáckým táborem SPLOUVÁNÍ OHŘE. Na tábor byly pozvány jevíčské skautky vodními skauty 7. oddílu vodních skautů Mohelnice. Oba oddíly již dříve spolu spolupracovaly při loňském splouvání řeky Sázavy. Tábor proběhl za krásného slunečného počasí, nižšího stavu vody a dodržování bezpečnostních zásad – tedy vodácké vesty byly samozřejmostí. Cestu nám zpestřovaly zastávky věnované. geocachingu (hledání schránek s předměty pomocí navigace GPS) či návštěvy památek při cestě, např. hradu Loket či karlovarského filmového festivalu.

V půli července vyrazili na tábor skauti, CHLAPECKÝ TÁBOR – M*A*S*H 2010. Pro inspiraci jsme si zašli k slavnému seriálu MASH 4077. Celý tábor byl složen z dílčích epizod seriálu, které se odehrávaly v prostředí „vojenského tábora“. Program se skládal z částí – Budování tábora; Cvičení mužstva – zdravotnické etapy, vojenské etapy, etapy pro obveselení; Závěr – velká 3-denní hra, kde si účastníci prakticky vyzkoušeli vše, co se za předešlých 11 dní naučili.

Bezprostředně na chlapecký navazoval VLČÁCKÝ TÁBOR – Indiáni. Indiánskou tématiku jsme zvolili pro její dobrou srozumitelnost a oblíbenost u malých kluků. Naši malí vlčáci byli rozděleni do 4 kmenů a trénovali různé indiánské dovednosti (výroba totemů, výroba a střelba z vlastních luků, výuka indiánské hry lakros, slaňování + lanové překážky a mnoho dalšího), aby mohli být na konci tábora pasováni na bojovníky a vše oslavit velkolepou hostinou.

V srpnu proběhl DÍVČÍ TÁBOR věnovaný tématu „Pán prstenů“. Odvážné bytosti Středozemě se rozhodly vypořádat se zlem. Bojovaly s Vrky, Zlobry, Nemrtvými, Černými jezdci a Lesními duchy. Za pomoci elfů se jim podařilo zmocnit prstenů, se kterými je síla Pána prstenů spojena. Zničením prstenů zvítězila ve Středozemi opět síla dobra.

Po táborech jsme se s činovníky vypravili ještě do ITÁLIE na návštěvu partnerských oddílů z Benátek a Ponderone, s nimiž pomalu začínáme připravovat společný mezinárodní tábor, který se v roce 2012 uskuteční na jednom z ostrovů poblíž romantických Benátek.

Na příští léto již připravujeme cyklo-tábor skautů do Rakouska; tábor vlčat a tábor skautek.  

Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se dětem dobrovolně a bezplatně věnují na pravidelných skautských schůzkách během školního roku, na skautských výpravách a konečně na skautských táborech během léta. Rovněž děkuji všem, kteří podporují skautskou výchovnou činnost, neboť i díky nim se může rozvíjet pestrá nabídka aktivit, které připravují naše děti na aktivní vstup do života.

S činností skautských oddílů v Jevíčku se můžete rovněž seznámit prostřednictvím webových stránek www.skaut-jevicko.sweb.cz


Mgr. Petr Votroubek
votroubekp@olujevicko.cz
 

     
VYHLEDEJ
 
INFO
Dnes je: 19.říjen 2019
22 : 12 : 07
Dnes má svátek Michaela
ANKETA
Žádná anketa nebyla publikována.
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
loader
© www.jevicko.cz a TH SOFT 2019
Všechna práva vyhrazena.
webdesign: |TH SOFT|
graphics: |Grafika Matys|
created by Jiří Trojan 01/2011