ODKAZY

Archiv fotogalerie 2013 Tisk článku  
31. prosince 2013 proběhl před budovou MěÚ Jevíčko tradiční novoroční přípitek
s ohňostrojem.
29. prosince 2013 změřili badmintonoví nadšenci z Jevíčka a Velkých Opatovic síly v turnaji, který organizoval Martin Kouřil za asistence Radka Sedláka
20. prosince 2013 proběhl pod taktovkou pracovnic Turistického informačního centra Jevíčko již tradiční Vánoční jarmark na Palackého náměstí. V rámci kulturního programu vystoupili žáci ZUŠ Jevíčko a Malohanačka.
19. prosince 2013 Protest studentů jevíčského gymnázia proti návrhu Rady Pardubického kraje na splynutí Gymnázií Moravská Třebová a Jevíčko před Krajským úřadem Pardubického kraje. Foto Jan Koštál st.
18. - 19. prosince 2013 jsme se SPOZem navštívili naše spoluobčany, kteří jsou dlouhodobě umístěni převážně ve zdravotnických zařízení.
8. prosince 2013 v rámci druhé adventní neděle proběhl mikulášský karneval
1. prosince 2013 projela Malou Hanou parní lokomotiva-legendární 423 009. Tentokráte vezla mimo jiné Mikuláše, anděla a dva čerty.
1. prosince 2013 jsme na Palackého náměstí rozsvítili vánoční strom. Vůni punče a čaje bylo nasát hodně jevíčských patriotů.
1. prosince 2013 proběhl andělský lampiónový průvod s rozsvícením vánočního stromu foto: Martin Vykydal
24. listopad 2013 proběhl již 14. ročník volejbalového turnaje Jevíčko Srstka Open. Samozřejmě se Srstkou a Dědou.
20. listopadu 2013 se podařilo vztyčit vánoční strom
15. listopadu 2013 se v Mohelnici uskutečnilo autorské čtení známých performerů. Milan Valenta představil další povídku své připravované knihy, která se odehrává v Jevíčku a blízkém okolí. Naše město reprezentoval Ruda Beran.
14. listopadu 2013 se uskutečnilo slavnostní zasedání k 10. výročí založení Krajského sdružení hasičů Pardubického kraje. Slavnostní akt proběhl v nové budově krajského úřadu. Setkání se zúčastnili zástupci jednotlivých sdružení z celého Pardubického kraje a samozřejmě významní hosté. Naše město si také odneslo pamětní medaili.
13. listopadu 2013 byla v Jaroměřicích znovu odhalena pamětní deska štábnímu kapitánovi Janu Parolkovi, příslušníkovi 311. Československé bombardovací peruti ROYAL AIR FORCE. Slavnostního aktu se zúčastnili Plukovník Pavel Vránský za RAF a prorektor Univerzity obrany v Brně plk. gšt. Ing. Miloslav Bauer, Ph. D
7. listopadu 2013 jsme s panem Plechem navštívili Český rozhlas Pardubice. V relaci Máme hosty jsme si hodinku povídali o našem městě.
6. listopadu 2013 navštívili naše město studenti z Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pod vedením děkana prof. PhDr. Ivo Bartečky, CSc.
1. listopadu 2013 jsme přivezli z Uherského Hradiště pozdrav od otce Jana. Bylo to v den, kdy v místní části Mařatice otevírali zrekonstruovaný kostel.
29. října 2013 proběhla fotodokumentace historického alba, které darovala do jevíčského muzea paní Farkašová, dcera MUDr. Skyby, který působil v jevíčském sanatoriu
29. října 2013 jsme objevili speciální album fotografií, na kterých je zachycena výstavba „Pionýrské chaty“ ve Smolenském údolí v roce 1974
28. října 2013 proběhl na Palackého náměstí pietní akt ke vzniku Československé republiky. Účastníci se dozvěděli i to, jak se 28. říjen zapsal do historie Města Jevíčka.
27. října 2013 sehrála mužstva Jaroměřic a Jevíčka malohanácké derby, které skončilo vítězně pro družstvo Jaroměřic v poměru 2:1
25. října 2013 byly zahájeny volby do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR
24. října 2013 byla v Jevíčku zahájena mezinárodní konference s názvem Věda mladých 2013. Pořadatelem tohoto setkání odborné mladé generace byla katedra krajinného plánování a pozemkových úprav fakulty zahradnictví a krajinného inženýrství Slovenské zemědělské univerzity v Nitře. Před rokem jsme se s pracovníky této instituce setkali na podzimní konferenci v Zuberci v Západních Tatrách. Jen tak mimochodem padlo, že by konference příští rok mohla být v Jevíčku. Obrovským překvapením bylo, že se paní děkanka Ing. Klaudia Halászová, PhD.,  jako účastnice konference v Jevíčku, objevila se zdravicí v pátek na úřadě.
20. října 2013 uspořádalo město Jevíčko spolu se Sborem pro občanské záležitosti setkání s důchodci. Zhruba 140 starších občanů naše města pobavili žáci ZUŠ.  V počítačové prezentaci bylo zhodnoceno uplynulé období.
19. října 2013 se v sálu Hotelu Morava uskutečnilo setkání harmonikářů Malohanácký harmonikář. Malohanáčtina zněla jak na pódiu, tak ve vestibulu a harmoniky tak.
19. října 2013 byl sloven jeden z rybníků v Cetkovicích.
19. října 2013 projel Malou Hanou osobní vlak. Souprava společnosti ARRIVA vezla vzácnou návštěvu. Této propagační jízdy se zúčastnili zástupci Pardubického a Olomouckého kraje. Vlak na koleje by se měl vrátit ještě letos.
  19. října 2013 se u „Pionýrské“ chaty ve Smolenském údolí uskutečnilo okresního kolo hry Plamen 2013-2014 v závodu požárnické všestrannosti. Mladé hasiče byl pozdravit Václav Neubauer a dokonce se stavil i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický
18. října 2013 pořádalo město vynikající koncert Jaroslava Samsona Lenka s nejlepším mandolinistou na světě Radimem Zenklem. Zhruba devadesátka posluchačů bouřlivě tleskala za každou skladbou. Jako třešnička na dortu však bylo jamování v restauraci hotelu Morava.
15. října 2013 proběhl pietní akt u Napoleonského pomníku pod Červeným kopcem. V letošním roce uplynulo 200 let od bitvy národů u Lipska. V Jevíčku byla umístěna vojenská nemocnice pro raněné. Ti, kteří se z Jevíčka domů nevrátili, jsou pochování v místě pomníku. Jedná se o 215 Rakušanů, 20 Prusů, 8 Rusů a 133 Francouzů.
11. října 2013 se v příjemném prostředí jezdeckého srubu v osadě Lípa u Zadního Arnoštova uskutečnilo setkání pořadatelů, sponzorů a zástupců samospráv Závodu míru nejmladších. Nejenom se hodnotilo, ale již se spřádaly plány na rok příští.
7. – 9. října 2013 studenti jevíčského gymnázia navštívili Evropský parlament ve Štrasburku. Cesta se uskutečnila na základě pozvání europoslance MUDr. Jiřího Maštálky. Během audience přišli studenty pozdravit ještě dva europoslanci pan Vlasák a pan Mynář. Celá cesta byla postavena didakticky a tak studenti navštívili nejenom Evropský parlament, ale i historické jádro Štrasburku, městečko Colmar, Kostnici a Mnichov. Programově nabitých pár dnů uzavřeli ve sportovní Allianz aréně slavného fotbalového klubu Bayern Mnichov.
V sobotu 5. října 2013 byl v Jevíčku na Palackého náměstí ve 13:00 hodin odstartován silniční závod historických velocipedistů – akce v rámci Biskupického kaléšku 2013. O občerstvení účastníků se postarala paní Schneiderová z Turistického informačního centra.
V sobotu 5. 10. 2013 proběhl na biocentru po patnácti letech výlov. Členové místní organizace Českého rybářského svazu využili zkušeností zaměstnanců Rybářství Tovačov, kteří našim rybářům vydatně pomohli.
28. září 2013 se v opraveném kulturním sále v Zadním Arnoštově uskutečnilo přátelské posezení. Budova byla příjemně vytopena a z kuchyňky to vonělo nějakou dobrotou. Účastníkům byl představen nový zvon na obecní zvoničku, který byl pořízen díky sbírce občanů Zadního Arnoštova. Zrovna ten den byl svátek Svatého Václava a tak mu to jméno asi zůstane. Ještě čekáme na výrobu speciálního závěsu.
28. září 2013 přivítal pan Plech na městské věži skupinku mladých návštěvníků našeho města, kteří byli ubytováni na „Pionýrské chatě“ ve Smolenském údolí. Nechyběli mezi nimi jevičáci.

21. září 2013 se v Pivovarském parku uskutečnil první ročník soutěže ve vaření guláše, který byl doplněn festivalem bábovek. Nejlepší bábovku upekla paní Semanová.
Gulášové pořadí na bedně:
1. Viróza
2. Mlynáři
3. Giorgio team
Cena diváků jedlíků:
Kohokokosi
Nejoriginálnější kostýmy:
Morava
Pochvala před nastoupenou jednotkou patří všem pořadatelům

15. září 2013 pokračovaly oslavy v Jaroměřicích. Nedělní mši celebroval Mons. Dominik kardinál Duka OP, metropolita a primas český.
14. září 2013 proběhla na jaroměřické kalvárii mše v rámci oslav 300 let od vzniku této vzácné stavby. Mši celebroval Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký, metropolita moravský.
13. září 2013 navštívil Moravskou Třebovou prezident České republiky pan Miloš Zeman. Přijetí na radnici se zúčastnili také starostové z našeho regionu

7. září 2013 i v našem městě se otevřely památky v rámci Dnů evropského dědictví. Letošním motem bylo heslo „Památky v novém světle“

5. září 2013 se pracovnice Turistického informačního centra zúčastnily semináře pořádaného Asociací turistických a informačních center České republiky na parníku Jiřího z Poděbrad. PhDr. Stanislav Voleman-profesionální průvodce seznámil účastníky s tím, „Co je to průvodcování“ a pracovnice MMR Hana Balochová s Českým systémem kvality služeb.
1. září 2013 jsme procestovali Malou Hanou s Pavlem Čadíkem a režisérem Cyrilem Podolským
30. srpna 2013 proběhl další úspěšný týden na archeologickém nalezišti. V lokalitě se rýsují dvě stodoly
29. srpna 2013 přijela odborná komise zkontrolovat archeologický výzkum v Jevíčku
27. srpna 2013 začalo na náměstí promítání filmů s Pavlem Čadíkem s vystoupením kapel
24. srpna 2013 oddával kněz František Lizna, který se narodil v roce 1941 na ulici Kostelní nad restaurací Sport v Jevíčku. Obřad se uskutečnil v kostele ve Vyšehorkách. Manželským párem se stali Valentovi z Mohelnice. Právě Milan Valenta píše o Jevíčku pověsti, které by měly vyjít ve vydavatelství Albatros v příštím roce. V těchto pověstech vystupují skutečné postavy a jsou uváděna skutečná místa z Jevíčka a okolí.
22. srpna 2013 navštívili Muzeum v Jevíčku pracovníci Muzea z Boskovic
20. srpna 2013 probíhal již třetí týden archeologického výzkumu. Zachycení sídlištní stavby je již jisté. Velké kůly byly zahloubeny do jílové vrstvy. V současně odkrytých čtvercích je patrná jen poloviny stavby.
18. srpna 2013 proběhla již třetí Jevíčská pouť s velkým lunaparkem a kulturním programem
16. srpna 2013 druhý týden archeologického výzkumu, kde se nalezly další dva hroby, římský knoflík a římská mince ražená po roce 123 n.l.
13. srpna 2013 navštívili naši věž účastníci projektu „prarodiče s vnoučaty“, kteří byli ubytováni na internátě
12. srpna 2013 probíhal druhý týden archeologického výzkumu. Přibyly další hroby a cenné nálezy. V kulturní vrstvě se začínají rýsovat půdorysy kůlů.
9. srpna 2013 první týden archeologického výzkumu s bilancí již přes 100 nálezů a 17 hrobů
6. srpna 2013 navštívili naše město táborníci z Vísky u Jevíčka. Ve městě plnili různé úkoly. Jedním z nich bylo, aby dvě tábornice předvedly cvičební sestavu na náměstí nejméně pro 10 diváků.
5. srpna 2013 začala čtvrtá etapa archeologického výzkumu germánského sídliště a germánského pohřebiště pod vedením Doc. PhDr. Eduarda  Droberjara, Ph.D. z Univerzity Palackého v Olomouci
4. srpna 2013 se dohrával turnaj v tenise O jevíčskou věž
4. srpna 2013 proběhla v areálu „SK“ U Nádraží speciální výstava jezevčíků
28. července 2013 se dohrával druhý den 8. ročníku tenisového turnaje - Memoriál Přemysla Ryše. Při letošních povodních byl zaplaven tenisový areál v Radotíně a jevíčští sportovci poslali finanční pomoc. Po turnaji obdrželi od radotínských poděkování.
27. července 2013 si v Jevíčku dali sraz hasiči z celého okresu, kteří pracují s mládeží. Ženil se totiž jejich kamarád Jirka Bidmon.
27. července 2013 odjížděli atleti z Berlína domů. Do Jevíčka jezdí již 30 roků.
 

 
 

Letní tábor jevíčských dětí v Bobrovecké dolině


FOTOKRONIKA TÁBORA
zabíjačka
nové pohlednice
nové diplomy
stavění
odjezd a příjezd na tábor
z táborového života 1
návštěvy
z táborového života 2
na večeři byly palačinky
výstup na Babky
stavby z kostek
z táborového života 3
u táborového ohně
nedělní náročná rozcvička
koupání u řeky
z táborového života 4
táborníci si připravují dřevo
jak jsme hráli pasáka
z táborového života 5
výstup na Salatín a Baníkov
z táborového života 6
soutěže v boudě a v hangáru
přepalování provázku
z táborového života 7
piráti z Karibiku
výprava na Chopok
štafetové závody
soutěže v lomu
výprava na salaš
programy družin
výprava k vodopádu
táborový jarmark
výlet do Liptovského Mikuláše a Liptovského Jána
výroční táborový oheň
z táborového života 8
běh okolo tábora
bourání tábora
poslední nástup a vyhodnocování soutěží
promítání s pracovníkem TANAPu Milanem Ballem
noc pod širákem
příjezd do Jevíčka
výprava na košarisko
 
3. 7. 2013 momenty ze života jevíčské rodinky čápů bílých, která každoročně hnízdí na komíně bývalé sodovkárny foto: Martin Vykydal
28. 6. 2013 proběhlo přistání vojenského vrtulníku Mi-171Š z 23. Základny vrtulníkového letectva s následným seskokem výsadkářů. Počasí nám přálo a tak mohla, za nemalého zájmu diváků, proběhnout tato již tradiční akce ke konci školního roku. Poděkování patří plk. Ing. Pavlu Vykydalovi a jeho kolegům. foto: Martin Vykydal
 
Oslavy 120 let založení T. J. SOKOL Jevíčko a 150 let ochotnického divadla v Jevíčku
Od pátku 21. 6. do neděle 23. 8. probíhaly oslavy 120 let založení T. J. SOKOL Jevíčko a 150 let ochotnického divadla v Jevíčku. Program oslav byl zahájen již v pátek tradičním „Nočním pochodem na Hušák - memoriálem MVDr. Jindřicha Kleibla“, na který vyrazilo kolem 80 účastníků. V sobotu pokračovaly oslavy zahájením vernisáže s historickými fotografiemi a materiály v jevíčské synagoze, odpoledním NORDIC WALKINGEM s výšlapem na jaroměřickou kalvárii a večerním vystoupením skupiny PROČ NE BAND. Oslavy se uzavřely v neděli vystoupením asi 200 cvičenců v celkem 5 sletových skladbách na hřišti ve Žlíbkách a odpoledním posezením s dechovou hudbou Malohanačka. Sokolové děkují organizátorům a sponzorům oslav.

pátek 21. 6. noční pochod na Hušák

sobota 22. 6. vernisáž fotografií v synagoze

sobota 22. 6. nordic walking výšlap na kalvárii

neděle 23. 6. sletové skladby ve Žlíbkách
31. května – 1. června 2013 se v našem městě uskutečnil již druhý ročník multižánrového festivalu JEVÍČKOVĚNÍ 2013
30. května 2013 vystoupil v Hotelu Morava Ruda z Ostravy
25. května 2013 se na Smolenské přehradě uskutečnily náborové dětské rybářské závody
22. května 2013 se ve Velkých Opatovicích uskutečnila již XV. Olympiáda dětí a mládeže žáků 1. tříd. Svou účastí poctila tento sportovní svátek Věra Černá, poslední zlatá medailistka z gymnastického mistrovství světa. Jevíčská základní škola se také zúčastnila.

Televizní reportáž zde.
19. května 2013 zažila Malá Haná fotbalové derby. Utkaly se A mužstva Jaroměřic a Jevíčka. Zápas sledovala početná skupina diváků. Štěstí v podobě výsledku 1:0 se přiklonilo k Jevíčku.
17. května 2013 přijelo Divadlo Járy Cimrna do Jevíčka již s 11. hrou s názvem Lijavec. Představení bylo excelentní. Herci se do našeho města rádi vrací a vždy si odvezou nějaký artefakt, třeba „švestkovou“. V sobotu jsme projeli Malou Hanou s občerstvením na rybářských závodech. Zdenek Svěrák spolu s Miloněm Čepelkou pojali sobotní dopoledne pracovně a tvořili koncepci divadla na příští rok.
11. května 2013 přijela do areálu „Žlíbka“ početná skupina motorkářů. Otevřít sezónu jim vlídným slovem přijel  p. Dr. Zbigniew Czendlik.
11. května 2013 se uskutečnil putovní Pohár Malé Hané. Tentokráte ve Velkých Opatovicích. Současně proběhla soutěž v běhu na 60m o poháry hejtmanů. Již podruhé se stala tato soutěž přímo setkáním obou představitelů krajů. Michal Hašek a Martin Netolický společně se senátorem Radko Martínkem přišli podpořit mladé hasiče.
10. května 2013 jsme společně s Informačním centrem navštívili Karneval chuti na Ostravském výstavišti Černá louka. Navázali jsme kontakt s farmářskými producenty.
5. května 2013 jsme uctili památku obětem II. Světové války 
3. - 5. května 2013 se v Jevíčku a okolí uskutečnil již 37. ročník mezinárodního etapového cyklistického závodu GRAND PRIX Matoušek Závod míru nejmladších

Vernisáž výtvarné soutěže“ „ZMN očima dětí“ byla v sýpce v areálu Panského dvora

V rámci cyklistických závodů proběhl v sobotu v prostorech Panského dvora kulturní program

Třetí etapa startovala v Úsobrně a měla cíl na ulici K. H. Borovského v Jevíčku

V neděli dopoledne proběhl další ročník cyklistického závodu škol

Závěr celého závodu patřil ocenění vítězů
 
30. dubna 2013 přiletěly do Rodinného centra Palouček čarodějnice
29. dubna 2013 nově opravený pomník obětem I. Světové války u Kostelíčka svatého Bartoloměje
27. dubna 2013 se na jevíčskou věž přijela podívat skupina turistů z Pardubic
27. dubna 2013 se v Jevíčku uskutečnil GO Český pohár Jevíčko – Pardubického kraje. Závod odstartoval Josef Regec poslanec PČR za účasti svého kolegu Václava Neubauera také poslance PČR. Na celý závod dohlíželi JUDr. Štětina Český president svazu cyklistiky a dlouholetý reprezentant Pavel Doležel. Předávání cen se zúčastnil i Ján Svorada. Prvenství si odvezl Jan Kaňkovský z týmu ASC Dukla Praha.
22. dubna 2013 se studenti gymnázia a základní školy zapojili do akce „Pryč s odpadky okolo silnic a cest“
13. dubna 2013 vedla přes Jevíčko trasa pochodu Vandr skrz Maló Hanó
29. března 2013 proběhla v Hotelu Morava vernisáž obrazů Václava Ježka
27. března 2013 uspořádaly seniorky Rodinného centra palouček zábavné odpoledne kde vystoupili žáci ZUŠ a soubor Věchétek z Jaroměřic
20. března 2013 se na Malou Hanou vrátila zima.
16. března 2013 se ve vedlejších Jaroměřicích uskutečnil již 37. Ročník akce Pochod Jarní přírodou. Poprvé byl zajištěn speciální autobus, který byl vypraven z Jevíčkaa byl plně obsazen. Počasí se vydařilo, ale rekord nebyl překonán. Fotodokumentace je z trasy 16 km. ZDRÁVI DOŠLI!
9. března 2013 se v Jevíčku uskutečnily Cestovatelské dny tibetskými sny
3. března 2013 se uskutečnila výroční členská schůze Českého rybářského svazu Místní organizace Jevíčko v Chornicích.
26. února 2013 byla zahájena v Boskovickém muzeu výstava o nedokončené Hitlerově dálnici R43, která je putovní a objeví se i v Jevíčku
22. února 2013 vzpomínka na Martina „Mišáka“ Kosíka a jeho nezapomenutelné: „Čich rybo“.
23. - 24. února 2013 se uskutečnil již 27. ročník halového turnaje v kopané Jevíčko Cup
14. února 2013 se v budově zámečku uskutečnilo mimo jiné autorské čtení spisovatele Milana Valentu, který představil nové jevíčské pohádky
16. února 2013 se uskutečnil již VII. Městský ples. Jako hosty jsme přivítali Láďu Kerndla a Felixe Slováčka. (foto Petra Zápecová)
27. ledna 2013 sehráli opatovičtí ochotníci divadelní představení Naši furianti. Místem byl sál Hotelu Morava v Jevíčku
25. ledna 2013 se v budově SDH Jevíčko uskutečnilo setkání organizátorů hry Plamen
22. ledna 2013 se opět uskutečnilo vyhodnocení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2012 svitavského okresu. Hostitelem bylo Město Polička. Tentokráte i Jevíčko mělo oceněné. Organizátoři Závodu míru nejmladších v čele s Janem Finsterlem a Antonínem Dostálem převzali mimořádnoucenu za tradici. V letošním roce se uskuteční již 37. ročník mezinárodního cyklistického závodu. (foto Petra Zápecová)
  19. ledna 2013 bylo naše Turistické informační centrum propagovat město Jevíčko na veletrhu v Brně.
17. ledna 2013 byl na brněnském výstavišti zahájen veletrh GO a REGIONTOUR. V letošním roce měl region Moravskotřebovska a Jevíčska samostatnou expozici. Na zahájení veletrhu se vypravili zástupci jednotlivých obcí. Podle významných návštěvníků na našem stánku se dá hodnotit účast na veletrhu jako velice pozitivní.
12. ledna 2013 proběhla valná hromada TJ SK Jevíčko-oddílu kopané.
11. ledna 2013 proběhl na Malé Hané první den prvního kola prezidentských voleb. Tak to vypadalo ve všech volebních místnostech na obcích, které spadají pod Jevíčko...
6. ledna 2013 v rámci Tříkrálové sbírky odehrál Žákovský symfonický orchestr ZUŠ Letovice benefiční koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jevíčku (foto Martin Vykydal)
5. ledna 2013 proběhla valná hromada Sboru dobrovolných hasičů v Jevíčku
5. ledna 2013 se uskutečnil další ročních tarokového turnaje, kterého se zúčastnilo 96 hráčů. Nejlepší jevíčský tarokář byl Pavel Liebl.
VYHLEDEJ
 
INFO
Dnes je: 20.květen 2019
13 : 34 : 58
Dnes má svátek Zbyšek
ANKETA
Žádná anketa nebyla publikována.
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
© www.jevicko.cz a TH SOFT 2019
Všechna práva vyhrazena.
webdesign: |TH SOFT|
graphics: |Grafika Matys|
created by Jiří Trojan 01/2011