ODKAZY

Co dělali skauti v létě 2011 Tisk článku  

PRÁZDNINOVÉ AKCE JEVÍČSKÝCH SKAUTSKÝCH ODDÍLŮ 2011 

Léto 2011 bylo pro jevíčské skautky a skauty programově bohaté – cyklo-putovní tábor z Jevíčka k Neziderskému jezeru v Rakousku + 2 běhy letních stanových táborů, jichž se zúčastnilo celkem 51 dětí z Jevíčka a Moravské Třebové.
 
Vše začalo počátkem letních prázdnin VLČÁCKÝM TÁBOREMRytířů. Tématiku rytířství jsme zvolili pro její oblíbenost u malých kluků. Naši malí vlčáci byli rozděleni do středověkých rodů a trénovali různé rytířské dovednosti (stavba opevnění, výroba mečů, výuka šermu, běh v železné košili, turnaj s dřevci, turnaje na lodích, stopování, rybolov, lanové překážky a mnoho dalšího), aby se mohli pod korouhví krále Václava II. na konci tábora zúčastnit válečného tažení a velké bitvy s loupeživými rytíři sídlícími na hradě Štarkově. Závěrem nutno podotknout, že loupeživí rytíři byli poraženi a celý tábor jsme zakončili velkolepou královskou hostinou.
 
Pro starší věkovou kategorii se uskutečnil CHLAPECKÝ CYKLO-TÁBOR DO RAKOUSKA k Neziderskému jezeru po trase Moravská Třebová/Jevíčko - Bílovice nad Svitavou - Dolní Věstonice - Angern - Weiden - Podersdorf am See - Bratislava - Kúty - Břeclav - Brno - Svitavy - Trhonice/Moravská Třebová/Jevíčko (=cca 430km v sedlech kol). Této akci budou věnovány ještě 2 články v následujících vydáních Jevíčského zpravodaje.
 
V druhé polovině července proběhl DÍVČÍ TÁBOR věnovaný tématu „Z pohádky do pohádky“. V pohádkové říši se na prameni pitné vody usadil zlý žabák a aby byla pohádková říše zachráněna, tak bylo třeba získat 7 kouzelných předmětů ze 7 různých pohádek. Světlušky a skautky se tak ocitly uprostřed pohádek Sněhurka a 7 trpaslíků, Kocour v botách, Alenka v říši divů, Asterix a Obelix, Sněhová královna a S čerty nejsou žerty. Při plnění úkolů se podařilo získat všechny potřebné kouzelné předměty, s nimiž mohl být zlý žabák vypuzen od pramene a pohádkové říši mohl být navrácen životně důležitý zdroj pitné vody. U studánky se zjevila kouzelná víla, která zachránkyně pohádkové říše obdarovala. Dovedla je ke kouzelnému stromu, aby si vybraly svoji zaslouženou odměnu.
 
Po táborech jsme se s činovníky vypravili ještě do ITÁLIE na návštěvu partnerských oddílů z Benátek a Ponderone, s nimiž intenzivně připravujeme společný mezinárodní tábor OWLISH, který se v létě 2012 uskuteční na ostrově Lido poblíž romantických Benátek.
 
Na příští léto již také chystáme naše klasické stanové tábory pro mladší členy - vlčata a světlušky.  
 
Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se dětem 3x týdně dobrovolně a bezplatně věnují na pravidelných skautských schůzkách během školního roku, na skautských výpravách a konečně na skautských táborech během léta. Rovněž děkuji všem, kteří podporují skautskou výchovnou činnost, neboť i díky nim se může rozvíjet pestrá nabídka aktivit, které připravují naše děti na aktivní vstup do života.
 
S činností skautských oddílů v Jevíčku se můžete rovněž seznámit prostřednictvím webových stránek www.skaut-jevicko.sweb.cz.
 
 
Mgr. Petr Votroubek
VYHLEDEJ
 
INFO
Dnes je: 18.červenec 2018
22 : 30 : 46
Dnes má svátek Drahomíra
ANKETA
Žádná anketa nebyla publikována.
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
© www.jevicko.cz a TH SOFT 2018
Všechna práva vyhrazena.
webdesign: |TH SOFT|
graphics: |Grafika Matys|
created by Jiří Trojan 01/2011