ODKAZY

Jevíčští skauti na Lobinově závodě 2014 Tisk článku  

Jevíčští skauti na Lobinově závodě 2014

V podhůří Adršpašských skal nedaleko obce Závrchy u Hronova proběhl ve dnech 13. až 15. června 2014 osmý ročník Lobinova závodu Svazu skautů a skautek České republiky.
Čtyřiadvacetihodinového závodu se zúčastnilo cca 120 účastníků, kteří uprostřed lesů v okolí skautské základny „Kamzík“ soutěžili v nejrůznějších skautských disciplínách. Z jevíčských oddílů se závodu zúčastnilo celkem 5 družin.
Již v pátek byla louka u základny poseta stany a přístřešky. První disciplína se uskutečnila již během pátečního večera, když účastníci u táborového ohně předvedli dramatiku – scénky převážně se skautskou tématikou. Zvítězila v ní jevíčská družina Veverek před našimi Pomněnkami.
Po ranním sobotním slavnostním zahájení se družiny skautů a skautek vydaly s veškerou výbavou do přírody plnit jednotlivé disciplíny. Každá družina obdržela mapu a zašifrované pokyny a vyrazila po jedné z mnoha naplánovaných tras. Během celého 24-hodinového závodu byli doprovázeni rozhodčími, kteří průběžně vyhodnocovali plnění jednotlivých úkolů, sledovali chování v družině a vzájemnou spolupráci. Ověřovali, zda si skauti navzájem pomáhají, snaží se naplňovat skautský slib a zákon.
Na své pouti krajinou soutěžící nejen plnili úkoly, ale také svými činy pomáhali lidem. Jedním z úkolů bylo i vyčištění části přírody od odpadků. Velkým prožitkem pro všechny účastníky byly bezpochyby opakující se přeháňky, při nichž skauti museli zvládnout utábořit se, uvařit 2 teplá jídla na ohni, přenocovat v přírodě pod stanem nebo přístřeškem.
Všichni závodili v těchto disciplínách: skautský kroj, skautská stezka, výbava jednotlivce i družiny, první pomoc, odlití stopy zvířete, střelba, uzlování, vaření na ohni, stavba přístřešku a přenocování v přírodě, dramatika – divadlo, topografie v terénu, lanová dráha, šifry, pomoc přírodě, chování družiny, skauting, poznávání živočichů, turistických a mapových značek, státní symboly - státnost, dobrý skutek - velký čin.
Závodníci se vraceli zpět na skautskou základnu v neděli ráno. Po slavnostním vyhlášení výsledků a předání cen čekal na účastníky chutný oběd.
Pořadatelé rovněž zajistili účastníkům možnost zúčastnit se polní mše přímo v areálu skautské základny.
Zástupci z jevíčských oddílů slavili na závodech veliký úspěch, když se jim v 6 kategoriích podařilo obsadit 3x první, 1x druhé a 1x třetí místo. Družina Veverek z Jevíčka se zároveň stala absolutním vítězem celého 8. ročníku Lobinova závodu 2014.
 
Mgr. Alena Votroubková
18. dívčí oddíl Jevíčko
VYHLEDEJ
 
INFO
Dnes je: 18.červenec 2018
22 : 28 : 42
Dnes má svátek Drahomíra
ANKETA
Žádná anketa nebyla publikována.
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
© www.jevicko.cz a TH SOFT 2018
Všechna práva vyhrazena.
webdesign: |TH SOFT|
graphics: |Grafika Matys|
created by Jiří Trojan 01/2011